piątek, marca 30, 2018

PODSUMOWANIE MIESIĄCA - MARZEC 2018


*Jaki był ten marzec? Okazuje się, że jakiś taki ... normalny. Dużo pracy (a najgorsze dopiero przede mną), czytelniczo nawet udany, choć wydawało mi się, że jednak taki sobie. Zmiana czasu, wiosenne przesilenie i zimowa aura spowodowały, że raczej mi się nie chciało niż chciało. W stosunku do bloga wciąż mam ambiwalentne odczucia i wygląda na to, że już tak zostanie. Czasem myślę sobie, jak by to było bez Facebooka, Instagrama i wpisów na Nowalijkach. Przez moment pewnie lepiej (?), ale za jakiś czas zaczęłoby mi brakować obecności w sieci. Z drugiej strony mam wrażenie, że tradycyjne blogi zaczynają odchodzić do lamusa na rzecz krótszych, dynamiczniejszych wpisów na IG oraz FB. Mnie w lipcu stukną trzy lata w blogosferze i choć jestem zadowolony i nawet dumny z bloga, to wciąż mam wrażenie, że trzeba było zacząć tę przygodę dekadę wcześniej. A tak, w zalewie tych wszystkich wpisów i zdjęć, czasem trudno się odnaleźć - nie tylko czytelnikowi, ale i twórcy. Zdaje się, że to znak czasów i raczej nikt już tego nie zmieni. Dlatego własny rytm i tempo, a także pewien dystans ratują w sytuacji, kiedy przychodzi myśl - A może to moment na pożegnanie z blogowaniem?


*W marcu przeczytałem 11 książek, a zrecenzowałem 10. Jak dla mnie to standard i bardzo bym sobie życzył, żeby kolejne miesiące oscylowały wokół tej liczby. Z doświadczenia wiem, że gdy w końcu zrobi się cieplej, czytam trochę mniej, wykorzystując długie popołudnia na inne przyjemności. 

Przeczytane w marcu:

1. Małgorzata Rogala Grzech zaniechania - recenzja tutaj - patronat
2. Shilrey Jackson Nawiedzony Dom na Wzgórzu - recenzja tutaj
3. J.M. Coetzee Lata szkolne Jezusa - recenzja tutaj
4. Belinda Bauer - Martwa jesteś piękna - recenzja tutaj
5. M.L. Longworth - Śmierć w Chateau Bremont - recenzja tutaj
6. Alek Rogoziński - Kto zabił Kopciuszka - recenzja tutaj
7. Paulien Cornelisse - Korpożycie świnki morskiej - recenzja tutaj
8. Remigiusz Mróz - Testament - recenzja tutaj
9. Marta Guzowska - Ślepy archeolog - recenzja tutaj
10. Rick Riordan - Ostatni król Teksasu - recenzja tutaj - patronat

Dotarło sporo nowych książek oraz propozycja patronatu, z którego już bardzo się cieszę - więcej za jakiś czas. *Trochę odpuściłem oglądanie nowych seriali, chociaż z ramach swojego wyzwania podglądam Przyjaciół, Różowe lata 70 -te oraz Kochane kłopoty. Na bieżąco śledzę The Big Bang Theory (polski tytuł mi nie leży) i mam nadzieję zobaczyć po latach nowy sezon Roseanne, choć wątpię, żeby był dostępny legalnie po polsku? Mam na oku kilka filmów dokumentalny na Netflixie i to im poświęcę więcej czasu w kwietniu.


*Dwa lata temu na blogu pojawił się wpis o tej powieści


a rok temu o tym zbiorze felietonów


*Na blogu pojawiają się regularnie nowe kategorie wpisów Zapowiedzi wydawnicze, Sześć powieści na ... oraz Karuzela z blogerami. Ten ostatni to przegląd najciekawszych recenzji i wpisów z zaprzyjaźnionych blogów. Z tego, co widzę, w marcu to jeden z najchętniej klikanych postów. Będą kolejne, tak myślę, że co dwa tygodnie. No może co trzy. 


*Dzięki Moim filmom dvd (instagram.com/mojefilmydvd) nadrobiłem zaległości kinowe - dziękuję bardzo! 


*Za moment święta, podczas których odpoczywam od blogowania i pisania, ale nie od czytania. W tym miejscu życzę Wam wiele radości z czasu spędzonego z najbliższymi i oddechu od codzienności.


*W tym miesiącu to tyle. Dziękuję, że jesteście tu ze mną, czytacie, zaglądacie i komentujecie. Przesyłam uściski i do następnego razu.

Trzymajcie się ciepło i świętujcie na całego!
Tomasz 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Nowalijki , Blogger